Posted on: 9 Ekim 2022 Posted by: Yavuz Comments: 0

Dikkat! bu haber “Gazete Duvar” ajansından çekilerek otomatik olarak sarihaber.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
SarıHaber gazete veya bir ajans değildir!

DUVAR – İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in 28 Ekim 2021’de Siirt’in Kurtalan (Mısırç) ilçesine yaptığı ziyaret sırasında “Burası Kürdistan’dır” diyerek dikkat çeken Cemil Taşkesen tekrar gözaltına alınması sonrası serbest bırakıldı.

Mezopotamya Ajansı’nda yer alan habere göre, Kurtalan girişinde 7 Ekim’de gözaltına alınan Taşkesen, Siirt Emniyet Müdürlüğü’ne götürülmüştü.

Buradaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Taşkesen, savcılık ifadesinin ardından, “Örgüt propagandası yapmak” iddiasıyla Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi. Taşkesen, Hakimlikçe adli tedbir kontrolüyle serbest bırakıldı.

Bir yıl önce Taşkesen’in de dükkanına giren Akşener’e Taşkesen şu sözleri söyledi: “Dilimiz inkar ediliyor, kimliğimiz inkar ediliyor, ‘Kürdistan’ inkar ediliyor. Biz buna karşıyız. Şu an sizin bulunduğunuz yer ‘Kürdistan’dır ama ne yazık ki Meclis’te bu ‘Kürdistan’ inkar ediliyor.” (HABER MERKEZİ)

Kaynak :
https://www.gazeteduvar.com.tr/aksenere-burasi-kurdistan-diyen-taskesen-serbest-birakildi-haber-1584201

Leave a Comment