Posted on: 7 Ekim 2022 Posted by: Yavuz Comments: 0

Dikkat! bu haber “Diken” ajansından çekilerek otomatik olarak sarihaber.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
SarıHaber gazete veya bir ajans değildir!

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Başkanı Odile Renaud-Basso, Türk yetkililerle görüşmesinde iktidarın düşük faiz oranlarıyla ekonomik büyümeyi sürdürmeye yönelik ‘aykırı’ politikalar konusunda bazı endişeleri dile getirdiğini bildirdi.

Fotoğraf: Reuters

Odile Renaud-Basso, İstanbul’da Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ve Merkez Bankası (MB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu’yla görüştü.

Görüşmelerin ardından Reuters’e konuşan Odile Renaud-Basso, para politikasını eleştirerek, “Bunun yüksek düzeyde enflasyon yarattığı ve uzun vadeli yatırım için iyi ortam olmadığı konusunda bazı soru işaretlerini dile getirdim” dedi.

Euronews Türkçe’nin haberine göre Renaud-Basso, MB’nin faiz politikası için ……

Devamını okumak için: https://www.diken.com.tr/avrupa-kalkinma-bankasi-turkiyenin-faiz-politikasi-yatirim-icin-uygun-degil/

Kaynak :
https://www.diken.com.tr/avrupa-kalkinma-bankasi-turkiyenin-faiz-politikasi-yatirim-icin-uygun-degil/

Leave a Comment