Posted on: 9 Ekim 2022 Posted by: Yavuz Comments: 0

Dikkat! bu haber “Diriliş Postası” ajansından çekilerek otomatik olarak sarihaber.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
SarıHaber gazete veya bir ajans değildir!

Peygamber (s.a.v.) aşıklarının yüz yılları aşan muhabbetle dolu sözleri gönüller inşa etmeyi sürdürüyor. Süleyman Çelebi Hicri 812-Miladi 1409 yılında yazdığı esere Vesiletü’n-Necât yani ‘kurtuluş vesilesi’ adını verdi. Halk arasında Mevlid-i Şerif olarak bilinen eser Hazreti Peygamber’in (s.a.v.) sevgisini kuşaktan kuşağa aktarmaya devam ediyor.
‘Hepimiz kullarız, sen ise şahsınGönlümüzde daim parlayan mahsın’KURTULUŞ VESİLESİ
ÂŞIK Paşa’nın Garibnâme’si, Erzurumlu Mustafa Darîr’in Sîretü’n-Nebî’si ve Ahmedî’nin Mevlid’i Anadolu topraklarında Hazreti Peygamber’in (sav) sevgisinin neşv-ü nema bulmasına aracılık eden kutlu eserler olarak biliniyor. Ancak bütün bu eserlerin ruhunu mısralarında taşıyan Süleyman Çelebi’nin kaleme aldığı Vesiletü’n-Necât halkın gönlünde ayrı bir yer tutuyor.
KUTLU DOĞUM ……

Devamını okumak için: https://www.dirilispostasi.com/haber/12342917/bize-ummet-olmak-devleti-yeter-musluman-olmanin-izzeti-yeter

Kaynak :
https://www.dirilispostasi.com/haber/12342917/bize-ummet-olmak-devleti-yeter-musluman-olmanin-izzeti-yeter

Leave a Comment