Posted on: 10 Ekim 2022 Posted by: Yavuz Comments: 0

Dikkat! bu haber “Milli Gazete” ajansından çekilerek otomatik olarak sarihaber.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
SarıHaber gazete veya bir ajans değildir!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde, 2022-2023 Yükseköğretim Akademik Yıl Açılış Töreni’nde konuşuyor.
Rusya- Ukrayna savaşı, Avrupa’da doğalgaz paniği ve enflasyon vurgusu yapan Erdoğan, “Altta kalanın canının çıktığı yapının sonu geliyor” dedi.
Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:
“Milletin evine, bu gazi mekana hepiniz hoş geldiniz. Yeni akademik yılın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Tüm öğrencilerimize ve hocalarımıza başarılar diliyorum. Ödüllerini birazdan takdim edeceğimiz bilim insanları ve kurumları da tebrik ediyorum.
Salgın sebebiyle her alanda yaşadığımız kriz ve ardından Küresel sistem son 70 yılın en büyük sarsıntılarından biriyle mücadele ediyor. Soğuk savaşın bitmesiyle barış ve istikrar yerleşmişken bu, yerini tekrar çatışmalara bıraktı. Hatta kimi ülkelerde faşizme.
Bu sistemde zengin daha da ……

Devamını okumak için: https://www.milligazete.com.tr/haber/12348944/erdogandan-enflasyon-vurgusu-altta-kalanin-caninin-ciktigi

Kaynak :
https://www.milligazete.com.tr/haber/12348944/erdogandan-enflasyon-vurgusu-altta-kalanin-caninin-ciktigi

Leave a Comment