Posted on: 12 Ekim 2022 Posted by: Yavuz Comments: 0

Dikkat! bu haber “Gazete Duvar” ajansından çekilerek otomatik olarak sarihaber.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
SarıHaber gazete veya bir ajans değildir!

DUVAR – Jineoloji Araştırma Merkezi üyesi ve Jineoloji Dergisi editörü, akademisyen, gazeteci Nagihan Akarsel, Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi’nin Süleymaniye kentinde 4 Ekim’de uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Akersel’in cenazesi, memleketi olan Konya’da defnedilmek üzere Türkiye’ye getiriliyor. Günlerdir havayoluyla Türkiye’ye getirilmesi beklenen cenaze, Hewlêr Havalimanı’ndaki cenaze taşıma prosedürleri nedeniyle uçakla gönderilemedi. 

Mezopotamya Haber Ajansı’nda yer alan habere göre, Akersel’in cenazesi, ailesi ve Hakların Demokratik Partisi (HDP) Şırnak Milletvekili Hüseyin Kaçmaz’ın da aralarında olduğu konvoy eşliğinde karayoluyla yol çıkarıldı. Hewlêr’den yola çıkan cenazenin saat 17.00 sıralarında Şırnak’ın Silopi ilçesinde bulunan Habur Sınır Kapısı’na ulaşması bekleniyor. (HABER MERKEZİ)

Kaynak :
https://www.gazeteduvar.com.tr/nagihan-akarselin-cenazesi-silopiye-getirilecek-haber-1584584

Leave a Comment