Posted on: 12 Ekim 2022 Posted by: Yavuz Comments: 0

Dikkat! bu haber “Gazete Duvar” ajansından çekilerek otomatik olarak sarihaber.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
SarıHaber gazete veya bir ajans değildir!

DUVAR – Eğitim-İş Trabzon Şubesi Başkanı Tamer Özlü, Ankara Millet Bahçesi’nde düzenlenen ‘Gençlik Şöleni’ne Trabzon’dan 36 öğrenci götürüldüğünü söyledi.  Özlü, öğrencilerin başında öğretmen görevlendirilmediğini ve yolculuk boyunca otobüste TÜGVA yelekli ‘ağabeyler’  olduğunu ifade etti. Özlü “Bu ağabeyler, kaçınılmazdır ki yolculuk boyunca siyasi propaganda yapmışlar, yol boyunca ilahiler ve Kurtlar Vadisi müziklerini dinletmişlerdir… Sakat ideolojinizle kirlettiğiniz ellerinizi öğrencilerimizin üzerinden çekin” dedi.

‘YASAL DA DEĞİLDİR ETİK DE’

ANKA’nın aktardığına göre, düzenlenen organizasyonun siyasi bir propaganda olduğunu belirten Özlü, diğer partilere ait belediyelerin katılımının istenmediğini aktardı. “Elbette ki bu durumda sadece şölen, etkinlik vb. şeyler olmayacak, siyasi konuşmalar olacak, sadece AKP’li belediyelerin icraatları övülecek, diğerleri eleştirilecektir. Bu anlamıyla siyasi bir şölen olan bu etkinliğe okulların resmi olarak katılımı düşünülemez. Yasal değildir, en hafif tabiriyle etik değildir” diye konuşan Özlü, şöyle devam etti:

“Ancak Trabzon Belediyesi ve Ortahisar Prof. Dr. Necmettin Erbakan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi iş birliğiyle 36 öğrenci, AKP belediye şenliğine gönderilmiştir. Ortahisar Kaymakamlığı’nın olurunun var olduğu söylenmektedir. Öğrencilere duyuru yapılırken bir siyasi partinin, yani AKP’li belediyelerinin şenliği olduğu söylenmemiş, belediyelerin bir şöleni olduğu söylenmiş. Bu nedenle bazı öğrenciler, ailelerine telefon ederek, ‘Bizi AKP’nin mitinginin ortasına atıp gittiler’ demişlerdir. Ayrıca bunun sadece şenlik gezisi değil, aynı zamanda tarihi ve turistik yerleri kapsayan bir gezi olduğu söylenmiştir. İki Meclis’e gidileceği, Anıtkabir’e gidileceği söylenmiştir. Hatta bazı öğretmenler, kurulan bu tuzaktan habersiz, öğrencileri gitmeleri için teşvik etmişlerdir. Öğrencilerin başında öğretmen görevlendirilmemiş, yolculuk boyunca otobüste TÜGVA yelekli ağabeyler bulundurulmuştur. Bu ağabeyler, kaçınılmazdır ki yolculuk boyunca siyasi propaganda yapmışlar, yol boyunca ilahiler ve Kurtlar Vadisi müziklerini dinletmişlerdir.”

‘SİZİN ATALARINIZ ŞEYHLERDİR DENMİŞ’

Özlü, öğrencilerin Anıtkabir yerine türbe ziyaretine götürüldüğünü vurgulayan Özlü, Ortahisar Kaymakamlığı’nı eleştirdi ve şunları söyledi:

“Ankara’da öğrencilere, ‘Erdoğan’ı dinleyin, sonrasında sizi şeyhimizin türbesine götüreceğiz’ denmiştir. Bazı öğrenciler ‘Hani Anıtkabir’e gidecektik’ deyince TÜGVA ağabeyi, ‘Ne … var Anıtkabir’de, sizin atalarınız şeyhler, Fatih Sultan Mehmetlerdir’ demiştir. Bazı öğrenciler ailelerini arayıp durumu söylemiş, aileler de CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya’yı arayarak hem şikayetçi olmuş, bilgi vermiş hem de durumu araştırmasını istemiştir. Ahmet Kaya sendikamızı arayarak bizden de bilgi almış ve 6.10.2022 tarihinde Meclis’te basın açıklaması yapmış, konu yazılı ve görsel medyada yer almıştır. Şimdi soruyoruz; Ortahisar Kaymakamlığı, bir siyasi parti olan AKP’nin gençlik şölenine okulların katılması için nasıl olur verebilmiştir?”

Kaymakamlığa sorular yönelten Başkan Özlü şöyle devam etti: “Örneğin Ortahisar Kaymakamlığı’nın, öğretmen görevlendirilmesi yerine TÜGVA ağabeylerine de oluru var mıdır? Örneğin Ortahisar Kaymakamlığı’nın, otobüste TÜGVA ağabeylerinin diğer muhalefet partilerine küfür savurmalarına da oluru var mıdır? Örneğin Ortahisar Kaymakamlığı’nın, yolculuk boyunca ilahiler ve Kurtlar Vadisi müziklerinin dinletilmesine de oluru var mıdır? Örneğin Ortahisar Kaymakamlığı’nın, öğrencilerin şeyh türbelerine götürülmesine de oluru var mıdır? Örneğin Ortahisar Kaymakamlığı’nın, TÜGVA ağabeyinin ‘Ne … var Anıtkabir’de, sizin atalarınız Atatürk değil şeyhimizdir’ sözüne de oluru var mıdır?”

‘OKUL MÜDÜRÜ DİNCİ ÖRGÜT SEMPATİZANI’

Özlü açıklamasını şöyle bitirdi:

“Fetullahçı abla ve ağabey felaketlerinin yaşandığı bu ülkede, TÜGVA ağabey ve ablalarının onların yerini alması nasıl açıklanabilir? Onlar kötüydü de bunlar iyi mi? Peki bütün Türkiye’de sadece bizim tespit edebildiğimiz kadarıyla bir tek okuldan öğrenci götürülmesini nasıl değerlendirmeliyiz? Neresi orası? Prof. Dr. Necmettin Erbakan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi. Bizim Eğitim-İş olarak şikayette bulunduğumuz, soruşturması devam eden okul müdürü Halil İbrahim Aydın. Okulunda Erbakan görünümlü AKP köşesi açan, okuluna Melih Gökçek, İsmail Kahraman, Recep Tayyip Erdoğan’ın resimlerini asan, okulunda ‘Kudüs Köşesi’ adı altında dinci örgütlerin sempatizanlığını yapan bir kişi. Elbette efendilerine yaranmak için bu fırsatı kaçırmayacaktı ve kaçırmadı. Sakat ideolojinizle kirlettiğiniz ellerinizi öğrencilerimizin üzerinden çekin. Eğitim-İş’in bu ülkeye vefa borcu vardır. Eğitim-İş’in Atatürk’e, Cumhuriyet’e borcu vardır. Eğitim-İş’in Türkiye’ye demokrasi, laiklik borcu vardır. Eğitim-İş’in bu öğrenciye eğitim borcu vardır. Bu pırıl pırıl gençlerin hayatını karartmanıza izin vermeyeceğiz. Eğitim-İş, biliniz ki bu şehrin hafızasıdır. Eğitim-İş’in nefesi ensenizdedir, haberiniz olsun.” (HABER MERKEZİ)

Kaynak :
https://www.gazeteduvar.com.tr/trabzonda-tugva-tepkisi-cocuklara-kurtlar-vadisi-dinletmisler-haber-1584641

Leave a Comment