Posted on: 8 Ekim 2022 Posted by: Yavuz Comments: 0

Dikkat! bu haber “Milli Gazete” ajansından çekilerek otomatik olarak sarihaber.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
SarıHaber gazete veya bir ajans değildir!

Altılı Masa temsilcileri, geçiş süreci için çalışmalarını hızlandırdı. CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, Demokrat Parti, Gelecek Partisi ve Deva Partisi’nin oluşturduğu Altılı Masa’da, Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’e geçişin adımları bir bir ele alınıyor. Oluşturulan komisyonlarla her bakanlıkla ilgili ayrı çalışmalar yürütülürken, bakanlık sayısının da artırılması planlanıyor.
5 KOMİSYON, ÇALIŞMALARINI ARALIKSIZ SÜRDÜRÜYORAltılı Masa görüşmelerinin ardından oluşturulan Geçiş Süreci Yol Haritası Komisyonu, Anayasal ve Yasal Reform Komisyonu, Kurumsal Reform Komisyonu, Seçim Güvenliği Komisyonu ve İletişim Komisyonu her alanda çalışmalarını sürdürüyor. Söz konusu komisyonlarla Altılı Masa, Türkiye Büyük Millet Meclisinde ( TBMM) çoğunluğu kazanarak, Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’i uygulamak istiyor.
BAKANLIK SAYISI ARTACAKOrtak cumhurbaşkanı konusunda liderlerin tam yetkili olduğu masada, bir diğer önemli konu, kabinenin nasıl oluşacağı konusunda ise komisyonlar ……

Devamını okumak için: https://www.milligazete.com.tr/haber/12337663/yeni-sistem-sil-bastan-ele-aliniyor

Kaynak :
https://www.milligazete.com.tr/haber/12337663/yeni-sistem-sil-bastan-ele-aliniyor

Leave a Comment