Posted on: 10 Ekim 2022 Posted by: Yavuz Comments: 0

Dikkat! bu haber “Milli Gazete” ajansından çekilerek otomatik olarak sarihaber.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
SarıHaber gazete veya bir ajans değildir!

Uluslararası Gençlik Formu (IYFO) 2’nci “Ümmet Gençleriyle Buluşma” programını Afrika ülkeleri gençlik temsilcileriyle gerçekleştirdi. Önceki hafta Asya ülkeleri gençlik temsilcileriyle bir araya geldiklerini dile getiren IYFO Başkanı Yılmaz Balçın, gençlik çalışmaları kapsamında Balkanlar, Orta Asya, Ortadoğu ve Avrupa ülke gençlik temsilcileriyle bir araya geleceklerini söyledi.
“GENÇLER ARASINDA EYLEM BİRLİĞİNİ SAĞLAYACAĞIZ”IYFO’nun 2005 yılında Prof. Dr. Necmettin Erbakan tarafından kurulduğunu hatırlatan Balçın, “Bu kuruluşun temel amacı dünyadaki Müslüman gençler arasında kültürel iş birliği sağlamak ve kurumlar arasında koordinasyonu sağlamaktır. Bu çerçevede ümmetin İslam Birliği hedefini gerçekleştirmek ve ümmetin gençleri arasında anlayış, eylem birliğini sağlamayı amaçlıyoruz. Tabii, bu süreçte bir araya gelmelerimiz artacak” ifadelerini kullandı.
“GENÇLERİMİZİ BİRER TÜRKİYE GÖNÜLLÜ ELÇİSİ OLARAK GÖRÜYORUZ”Balçın, Türkiye’de eğitim gören öğrencilerimize Millî Görüş hareketini ve Erbakan ……

Devamını okumak için: https://www.milligazete.com.tr/haber/12345720/iyfo-afrika-genclik-temsilcileri-bir-araya-geldi

Kaynak :
https://www.milligazete.com.tr/haber/12345720/iyfo-afrika-genclik-temsilcileri-bir-araya-geldi

Leave a Comment